Ֆինանսների նախարարության աշխատակազմը հավատարիմ է գիտելիքների փոխանցելիության ապահովման սկզբունքին
ՀՀ ֆինանանսերի նախարարության աշխատակազմում ձևավորվել է ավանդույթ, ըստ որի Նախարարության աշխատակիցների կողմից մշտապես ապահովվում է ստացած նոր գիտելիքների ու կարողությունների փոխանցելիության գործընթացը:
Այս համատեքստում ՖՆ գլխավոր քարտուղար Կարեն Սարգսյանը Նախարարության աշխատակազմին է ներկայացրել «Փոփոխությունների առաջնորդում. ղեկավարների մասնագիտական զարգացման ծրագիր» (Leading Change: Executive Program for Business Managers) Մատենա առաջնորդության և մասնագիտական զարգացման միջազգային դպրոցի կողմից կազմակերպված եռամսյա դասընթացից հատվածներ:
Շնորհանդեսի նպատակն էր փոփոխությունների կառավարման բազային գաղափարախոսության, ինչպես նաև նախագծային կառավարման սկզբունքի կիրառման արդյունավետության ներկայացումը:
ՀՀ ֆինանսների նախարար Վահե Հովհաննիսյանը հանդիպել է ԱՄՀ հայաստանյան առաքելության ղեկավար Իվա Պետրովայի գլխավորած պատվիրակության հետ