Ստորագրվել է փոխըմբռնման հուշագիր
Սեպտեմբերի 19-ին մեկնարկել է «Հանրային ֆինանսների կառավարումը Հարավային Կովկասում» տարածաշրջանային ծրագիրը, որի հիմնական նպատակն է ֆինանսական ենթահամակարգերի մոտարկումը եվրոպական չափանիշներին՝ արդյունավետության, թափանցիկության և հաշվետվողականության տեսանկյունից:
«Հանրային ֆինանսների կառավարումը Հարավային Կովկասում» տարածաշրջանային ծրագիրը, հանդիսանալով կովկասյան նախաձեռնության մաս, իրականացվում է 2017 թվականի ապրիլի 1-ից մինչև 2020 թվականի մարտի 31-ն ընկած ժամանակահատվածում` որպես նախորդ ( 2014թ. ապրիլից մինչև  2017թ.-ի մարտը իրականացվել է «Հայաստանում արտաքին աուդիտի համակարգի անկախության, արդյունավետության և թափանցիկության հզորացում» ծրագիր) ծրագրի շարունակություն:
2017-2020 թթ. ընթացքում «Հանրային ֆինանսների կառավարումը Հարավային Կովկասում» ծրագրի շրջանակներում նախատեսվում է համագործակցությունը շարունակել հետևյալ հիմնական ոլորտներում՝